Tańszy transport morski to tańsze tyczki bambusowe

tyczki bambusowe

Systematycznie taniejący transport morski z Chin sprawia, że spadki cen notujemy także w przypadku tyczek bambusowych.

Przez wiele miesięcy 2021 i 2022 roku ceny najczęściej używanych rodzajów tyczek bambusowych sięgały, a okresowo przekraczały, poziom 5,00 zł za sztukę. Popyt spadał, a zamiast najpopularniejszych tyczek o średnicach 28-30 mm przestawiano się na nieco tańsze o średnicy 26-28 mm.

Jak informowaliśmy na łamach naszego portalu, ceny transportu morskiego stopniowo spadają w ostatnich miesiącach. Tańszy był również rzecz jasna transport z Chin, co przekłada się obecnie na niższe ceny tyczek. Warto wspomnieć, że jeszcze w połowie ubiegłego roku koszt transportu kontenera z Chin wynosił od 9000 do 11 000 dolarów.

Obecnie tyczki o średnicy 26 – 28 (295 cm) kosztują około 3,70 zł/szt., podczas gdy pół roku temu cena przekraczała 5,00 zł/szt. Nieco tańszy jest produkt o średnicy 24 – 26, który kosztuje około 3,50 zł/szt. Nie ulega wątpliwości, że niższe ceny będą wiązały się ze wzrostem popytu. Z drugiej strony, czynnikiem spowalniającym sprzedaż wiosną bez wątpienia będzie trudna sytuacja finansowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here