Włoski gang złodziei ciągników

ciągnik

W Polsce od czasu do czasu zdarza się, że złodzieje za cel upatrzą sobie sadownicze czy rolnicze ciągniki. W okolicach włoskiej Ferrary grasuje gang złodziei, który specjalizuje się w tym procederze. 

Lokalnych śledczych niepokoi przede wszystkim regularność dokonywanych kradzieży. Na stosunkowo małym obszarze po 15 września skradziono już trzy ciągniki rolnicze. Każdy z nich był wart niemal 200 tysięcy złotych (około 40 tysięcy euro). Ponadto były też kolejne, ale nieudane próby. Były też próby kradzieży w nieco odleglejszych miejscowościach. Tak czy inaczej, intensywność działań złodziei ciągników jest wręcz zdumiewająca.

Rolnicy z okolicy miasta są zaniepokojeni, że łupem gangu złodziei padną również ich maszyny. Z kolei policjanci mają masę pracy. Badają pozostawione ślady, możliwe drogi ucieczki i bezpieczne miejsca dla złodziei, zwane w Polsce potocznie „dziuplami”. W nich traktory najprawdopodobniej rozmontowywane są na części. Mówimy bowiem o ciągnikach rolniczych, których transport w całości byłby łatwiejszy do wytropienia i trudniejszy logistycznie z punktu widzenia złodziei. 

źródło: www.italiafruit.net

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here