Holendrzy będą mogli zbierać truskawki każdego dnia w roku  

uprawa truskawek

 Jedna z holenderskich firm dzięki najnowocześniejszym szklarniom i oświetleniu LED będzie w stanie oferować krajowe truskawki przez cały rok.

Holenderska firma Dutch Berries wybudowała w tym roku nowe szklarnie na powierzchni 4 hektarów z pełnym oświetleniem LED. Pierwsze owoce zebrano już na początku grudnia, jednak dopiero w okresie świątecznym były to bardziej znaczące ilości. Zbierano wówczas około kilograma truskawek z metra kwadratowego. Jak wyliczają właściciele, daje to 40 000 kilogramów / 40 ton na tydzień z całego obiektu.

Najnowocześniejsza szklarnia posiada oświetlenie LED nad 4 hektarami odmiany Sonata. Odmiana dobrze radzi sobie w uprawie zimowej. Właśnie dzięki temu firma będzie mogła oferować truskawki od początku grudnia do połowy lutego. Tym samym jest w stanie zapewnić swoim odbiorcom całoroczne dostawy.

W okresie zimowym w Holandii są dostępne wyłącznie importowane truskawki. Firma chce konkurować z nimi krajowym produktem klasy premium. Ponadto całoroczna produkcja, to całoroczny sezon. Oznacza to mniejsze koszty jednostkowe i stabilniejsze zatrudnienie. Firma nie posiada działu sprzedaży i nie sprzedaje bezpośrednio, truskawki są sprzedawane poprzez aukcje popularne w krajach Beneluksu.

Opisywana firma posiada jeszcze inne obiekty. W szklarniach o powierzchni 10 hektarów uprawiana jest odmiana Elsanta. Na takim samym areale rośnie Malling Centenary.

 

Źródło: hortidaily.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności