Powiew wiosny – na jak długo?

prognoza pogoda

To już prawdziwa wiosna? W Europie pojawiły się nadzwyczaj wysokie temperatury. Na południu Europy temperatura wzrasta już do ponad 25 stopni. W Polsce choć na krótko, bo w środę i czwartek zobaczymy +20 stopni.

Zima w najbliższych dniach zostanie wypchnięta poza wschodnią Europę aż nad Ural. W środę i czwartek na Dolnym Śląsku temperatura wzrośnie aż do 20-21 stopni Celsjusza. W słońcu będzie to nawet 30 stopni powyżej zera. Tak ciepłe powietrze utrzyma się do piątku.

W weekend nastąpi ochłodzenie i miejscami pokropi deszcz. Temperatury spadną do 3-9 stopni. Kolejne ocieplenie spodziewane jest od poniedziałku do co najmniej środy. Ponownie na zachodzie i południu Polski temperatury przekroczą 10-13 stopni. Na Suwalszczyźnie, który będzie najchłodniejszym regionem temperatura podskoczy do 10 stopni.

Niestety według prognoz długoterminowych czeka nas sucha pogoda. Bardzo możliwe, że w połowie marca na terenie Polski pojawi się posucha. Na przejściowy atak zimy pojawią się szanse między 6, a 13 marca. Według przysłowia również kwiecień plecień przeplata zimę z latem.

W zeszłym roku śnieg padał nawet w maju. Dlatego nie powinny nas dziwić opadające płatki śniegu nie tylko w marcu, ale i kwietniu. Jednak powrotu zimy na dłużej niż 4 dni na razie nie będzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności