“Supersłomka” z jabłek

Jadalne słomki
źródło: wiselife.pl

Ze względu na wprowadzenie do 2021 r. zakazu sprzedaży w UE produktów jednorazowego użytku wykonanych z tworzywa sztucznego (sztućce – widelce, noże, łyżki i pałeczki, a także  talerzyki i inne naczynia, słomki do napojów, patyczki do uszu, rączki do balonów, a także tworzywa sztuczne ulegające oksydegradacji i pojemniki do żywności oraz styropianowe kubeczki) zrodziła się potrzeba zastępstwa plastiku innymi, biodegradowalnymi materiałami. 

Jednym z ciekawszych produktów są “Supersłomki” wykonane z jabłek, a dokładnie z wytłoków jabłkowych. Taka słomka nie zmienia smaku napoju, a po wypiciu można ją zjeść – jest chrupiąca i ma słodko-kwaśny smak. Słomki w napoju wytrzymują przynajmniej godzinę – jest to zależne od temperatury cieczy. Mają przydatność do spożycia przynajmniej 12 miesięcy.

Wytłoki jabłkowe są ogólną bazą w produkcji supersłomek, następnie dodawane są do nich stabilizatory. Z tego materiału formuje się masę na słomkę – mówi Oliwier Kubacki, przedstawiciel firmy Wise w Polsce.

Ten typ słomki został wynaleziony przez niemieckiego studenta biotechnologii na Uniwersytecie w Stuttgarcie – Constantina Neumana.

Żródło: wiselife.pl oraz Agrobiznes

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię