W najbliższą niedzielę 30 lipca, po części wykładowej w Dworku Marzenie (Przyborowice Górne 5), w Stacji Badawczo-Rozwojowej Boryna (Stare Olszyny 9) odbędzie się część warsztatowa projektu BerryTech2023. Organizatorami wydarzenia są Doradca Jagodowy oraz firma Boryna, a współorganizatorem Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Partnerem Strategicznym wydarzenia jest firma Osadkowski, a Patronem Medialnym portal SAD24.pl.
W części warsztatowej BerryTech2023 zostaną omówione najważniejsze zagadnienia agrotechniczne dla truskawki i maliny na nadchodzącą część sezonu. Jarosław Barszczewski (Calfert), poprowadzi blok dyskusji technologicznych na temat nawożenia doglebowego i fertygacji na etapie przygotowania gleby do nowych nasadzeń oraz prowadzenia upraw w okresie inicjacji pąków na kolejny sezon. W dyskusji udział wezmą między innymi Janusz Wysowski (Haifa), Radosław Witczak (K+S Polska), Łukasz Dobrosz (Natural Crop) oraz Rafał Bibrowski (Ekowap/Agroband). Dyskusję nad technologią gruntowej i bezglebowej uprawy truskawki i maliny poprowadzi Adam Borzęcki (Boryna), pomysłodawca i współwłaściciel Stacji Badawczo-Rozwojowej, który omówi przydatność w warunkach Polski 15 odmian truskawki „powtarzającej”. W dyskusji udział wezmą udział również Tomasz Szuławy (Ceres), Iza Witczak (Boryna), Wojciech Woźniak (Polandplants). W tej części zostaną również zaprezentowane maszyny do agrotechniki w jagodnikach firm Agrotim, MCMS Warka oraz Orec.
Cześć poświęconą ochronie chemicznej i bezpozostałościowej poprowadzi Albert Zwierzyński (Doradca Jagodowy). W dyskusji nad bieżącymi problemami ochrony udział wezmą Przemysław Kostrzewski (BASF), Paweł Jesiotr (Certis Belchim), Łukasz Wrzoskowicz (Corteva), Szymon Jabłoński (Symbioz) oraz Justyna Wasiak (Sumi Agro). Podczas warsztatów zostaną poruszone zarówno zagadnienia ochrony na nadchodzącą cześć sezonu jak i będzie czas na podsumowanie dotychczasowej aury i jej wpływu na rozwój patogenów i szkodników.
Blok poświęcony dokarmianiu pozakorzeniowemu i szeroko rozumianej biostymulacji poprowadzi Zbigniew Jarosz (UP Lublin/Doradca Jagodowy). W dyskusji nad tymi zagadnieniami wezmą udział Artur Śliz (Osadkowski), Michał Malicki (UPL), Szymon Kamiński (Bioagris) oraz Sylwia Gabrysz. Ze szczególną uwagą zostanie omówiona technologia biostymulacji rozwoju systemu korzeniowego oraz stymulacja inicjacji pąków kwiatowych na kolejny sezon.
W trakcie każdej części przewidziano czas na dyskusje nad problemami zgłaszanymi przez plantatorów. Wydarzenie będzie również okazją do odwiedzenia stoisk firm partnerskich dostarczających najlepszą technologię jagodową, sprawdzaną i wdrażaną przez Doradcę Jagodowego we współpracy z plantatorami.
Warsztaty techniki jagodowej BerryTech 2023 to innowacyjna wiedza otwierająca drzwi do nowoczesności w uprawie truskawek i malin. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji.
Wszystkie szczegóły dotyczące wydarzenia oraz formularz rejestracji są dostępne na stronie
https://doradcajagodowy.pl/berry-tech-2023/
Serdecznie zapraszamy
Zespół Doradcy Jagodowego