Dobry popyt na jabłka na niemieckich rynkach hurtowych

golden

Według informacji niemieckiego Państwowego Instytutu Rolnictwa, Żywności i Obszarów Wiejskich (LEL) popyt na jabłka jest obecnie w Niemczech na bardzo dobrym poziomie.

Na rynku jest obecnie więcej jabłek odmiany Gala Royal niż w ubiegłym roku, na razie ceny są dobre. Jednak pojawiają się jabłka importowane z Włoch, co może doprowadzić do zwiększenia podaży i w efekcie spadku cen. W ofercie są już także odmiany Beaeburn, Topaz i Golden Delicious. Dobrym popytem cieszy się także Boskoop, a także Jonagold, na którym można zaobserwować skutki mrozów w postaci ordzawień. 

Ze względu na umiarkowany popyt na gruszki, zwłaszcza w przypadku Lukasówki, w niektórych przypadkach trzeba skorygować w dół ceny detaliczne. Z drugiej strony Xenia® cieszy się bardzo dużym popytem.

Aktualne ceny jabłek na rynkach hurtowych w Niemczech przedstawiają się następująco (ceny dla najpopularniejszych rozmiarów): niemiecka Gala Royal jabłka luzem 1,48 eur/kg (6,76 zł/kg), polska 0,85 eur/kg (3,88 zł/kg).

Niemiecki Golden Delicious jabłka luzem ma średnią cenę 1,08 eur/kg (4,93 zł/kg), włoski Golden Delicious w rozmiarze 70 – 75 1,19 eur/kg (5,43 zł/kg), polski luzem 0,85 eur/kg (3,88 zł/kg).

Jonagold krajowej produkcji można sprzedać w cenie 1,06 eur/kg (4,84 zł/kg), a włoski w rozmiarze 75-80 1,30 eur/kg (5,94 zł/kg).  

Źródło: LEL 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here