Sandomierski hurt: Wzrost opłat za wjazd na plac

targowisko miejskie w sandomierzu

Dzięki nowej ustawie, sprzedający na targowiskach będą przez cały 2021 rok zwolnieni z opłaty targowej. Jednak w Sandomierzu podniesiono opłatę eksploatacyjną dla sprzedających na targowisku przy ulicy Przemysłowej. Ostatecznie opłaty nie spadną zatem znacząco.

Rząd RP chcąc przeciwdziałać negatywnym skutkom pandemii oraz jednocześnie zmniejszyć obciążenia finansowe małych przedsiębiorców i rolników zwolnił sprzedających z opłaty targowej.

Ustawa uchwalona 9 grudnia 2020 roku weszła w życie wraz z początkiem roku. Przepisy obowiązują od 1 stycznia 2021 do 31 grudnia 2021. Jednocześnie zarządzający placami targowymi mogą pobierać opłaty eksploatacyjne, aby pokryć bieżące koszty utrzymania targowisk.

Jak dowiadujemy się z biuletynu informacji publicznej, 7 stycznia w Sandomierzu podniesiono opłatę eksploatacyjną na miejskim targowisku. Sadownicy sprzedający na rynku z aut dostawczych od 2,0 do 3,5 tony dopuszczalnej masy całkowitej płacili dotychczas 23 zł (20 zł opłaty targowej i 3 zł opłaty eksploatacyjnej).

Dzięki zwolnieniu z opłaty targowej płaciliby przez cały 2021 rok jedynie 3 zł opłaty eksploatacyjnej. Jednak z powodu decyzji zapłacą 10 zł.

W przypadku sprzedających z ciężarówek powyżej 3,5 tony opłatę eksploatacyjną podniesiono z 5 do 20 zł.

1 KOMENTARZ

  1. W poniedziałek i sobotę płaci się dwie opłaty eksploatacyjne wyższe niż w pozostałe dni i tak na wjeździe opłata , później z zajmowanej powierzchni , ale nazwali nie opłatą targową tylko eksploatacyjną .Reasumując to” zwolnienie z opłat”-wyszło na to że więcej się płaci szczególnie w poniedziałek i sobotę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here