Światowy handel owocami

Na pewnym australijskim serwisie o tematyce ogrodniczej, można znaleźć niezwykle ciekawą mapę światowej produkcji i handlu owocami.

W jednej z tabel możemy się dowiedzieć, że jesteśmy największym na świecie eksporterem mrożonych owoców. W 2016 roku wyeksportowaliśmy aż 350 000 ton mrożonek.

Jeśli chodzi o import świeżych owoców. Podium wygląda następująco: USA, Chiny, Niemcy. Trzeci na świecie importer owoców to nasi zachodzi sąsiedzi, niestety nie wykorzystujemy tego. Dodatkowo, widać, w jak szybkim tempie wzrasta import owoców do Chin. Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców, obrazuje to, jakie możliwości eksportowe daje nam państwo środka.

Mapa zawiera także wizualizację handlu koncentratami i sokami owocowymi. Wyraźnie widać największego producenta, czyli Chiny. Widać także nas, drugiego producenta koncentratu jabłkowego na świecie. Dane niestety nie obejmują 2019 roku. Gdyby tak było, zobaczylibyśmy wyraźną linię z Polski do Stanów Zjednoczonych. Całość można zobaczyć tutaj: research.rabobank.com

Karol Pajewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię