Truskawki na tłoczenie dziś znacząco staniały…

ceny truskawek na tłoczenie

Kolejny rok z rzędu pogoda rozdaje karty w sezonie truskawkowym. W ostatnich dniach wzrosła podaż truskawek do tłoczenia. Efektem są dzisiejsze znaczące spadki.

Dziś wyraźnie spadły ceny truskawek na tłoczenie. Spadki z punktu widzenia producentów są znaczące. Z poziomu 2,60 – 2,70 zł/kg cena spadła z dnia na dzień do poziomu 2,20 zł/kg co daje 15 – 18%. Przed niektórymi zakładami ustawiły się kolejki ciężarówek z surowcem.

W artykule Ceny truskawek wszędzie takie same… pisaliśmy o jednakowych cenach zbytu w przypadku truskawek bez szypułki na terenie całego kraju. Tak samo jest w przypadku truskawek z szypułką do tłoczenia. Ceny skupu są na identycznym poziomie w rozumieniu ogólnokrajowym, co wynika z takich samych cen zbytu.

Z powodu obfitych opadów deszczu spadła jakość truskawek. Wobec tego w ostatnich dniach znacząco zwiększyła się na rynku podaż surowca do tłoczenia. Oczywiście spadki są odzwierciedleniem sytuacji rynkowej. Nie rynkowa jest natomiast sytuacja, w której kilkanaście, bądź kilkadziesiąt zakładów oferuje identyczną cenę zakupu.

Przy okazji dzisiejszych spadków na punktach skupu można było usłyszeć często słyszany komentarz na temat cen. Brzmi on: „Jak drożeje to po 10 groszy, a jak tanieje to o 50…” Niestety, sprawdza się po raz kolejny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here