Grupa producentów owoców EUROSAD spłonęła [Zdjęcia]

Pożar EUROSAD

Trwa dogaszanie pogorzeliska w miejscowości Trzylatków Duży. Tuż przed północą w Grupie Producentów Owoców EUROSAD wybuchł pożar. Mimo pracy bardzo dużej liczby zastępów straży pożarnej nie udało się ugasić obiektu.

23 grudnia 2021 na krótko przed północą wybuch pożar w Grupie Producentów Owoców i Warzyw EUROSAD w Trzylatkowie Dużym (województwo mazowieckie, powiat grójecki, gmina Błędów). Na miejscu pracowało kilkadziesiąt jednostek straży pożarnej. Pożar gasiły zastępy z okolicznych miejscowości, Grójca, Piaseczna, Warszawy i Radomia. Na miejscu było też pogotowie energetyczne i pogotowie gazowe.

Aktualnie (ok. godz. 8.00, 24.12.2021) trwa dogaszanie pogorzeliska. Jak możemy przypuszczać biorąc pod uwagę podobne zdarzenia z przeszłości, akcja gaśnicza na pewno potrwa kilka dni. Aby ostatecznie uporać się z ogniem potrzebny będzie ciężki sprzęt i wysiłek wielu ludzi. Na razie jest zdecydowanie za wcześnie na podanie przyczyny wybuchu pożaru, podsumowanie akcji i określenie strat.

Jak dowiedzieliśmy się na miejscu, elementy konstrukcji nadal są rozgrzane i ryzyko zawalenia jest bardzo duże. Dlatego dowódcy nie wydali pozwolenia na dogaszanie hali od środka. Dodają, że obiekt w całości otoczony jest sadami, co utrudniało dodatkowo akcję gaśniczą. Cała okolica spowita jest ciężkim, gryzącym dymem.

Jak napisaliśmy wyżej, branża niestety dobrze zna podobne przypadki, bo to nie pierwsza grupa producentów, w której wybuchł pożar. Takim zdarzeniom towarzyszą różne emocje, bo oprócz tragedii pojawia się również tło zdarzenia, którym często jest sytuacja finansowa. Im bardziej „w porządku” relacje handlowe, tym mniej pojawia się plotek wokół przyczyn pożaru…

Pożar EUROSADPożar EUROSADPożar EUROSADPożar EUROSADPożar EUROSADPożar EUROSADPożar EUROSADPożar EUROSADPożar EUROSADPożar EUROSADPożar EUROSADPożar EUROSAD

7 KOMENTARZE

  1. Dziwne… Że te obiekty zawsze zapalają się tylko nocą. Co roku jakieś płoną. Rozumiem że jesienią agregaty pracują pełną parą, ale w zime?? Kiedy coraz rzadziej się włączają pożar?

  2. Dobry moment,czas północ,nie ma pracowników,pewnie monitoring też nie działa, nie na ofiar tylko straty materialne, pewnie będzie upadłości

  3. Na 3 miesiące na wakacje prezesiunia wziasc i id razu faja mu zmięknie…..I powie jak było…..nie poskutkuje 3 ….przedłużyć na kolejne:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here