Gruszki w hurcie, za wagę, na sortowanie i przemysłowe – aktualne ceny 22.09.2023

Klapsa

Zbiory Konferencji zostały w zdecydowanej większości gospodarstw zakończone. Na rynki hurtowe trafiło więcej owoców. Dobry jest również popyt jest notowany ze strony grup producenckich i mniejszych firm handlowych. 

Skup gruszek na sortowanie i za wagę w skrzyni

Grupy producenckie konsekwentnie skupują gruszki za wagę w skrzyni i na sortowanie. W strukturze zakupów oczywiście dominuje Konferencja. Owoce powyżej 50 mm zerwane w skrzynie grupy można sprzedać po 2,50 zł za każdy kilogram. Kupowana jest także Lukasówka. W tym wypadku gruszki powyżej 55 mm wyceniono na 2,10 zł/kg.

Oto przykładowe stawki za gruszki po sortowaniu, jakie obowiązują w jednej grupie w zagłębiu grójeckim:

Konferencja:

60 mm+       2,60 zł/kg

50-60 mm    1,40 zł/kg

Lukasówka:

60 mm+      2,30 zł/kg

50-60 mm   1,20 zł/kg

Na rynku znajdziemy też wyższe o 10 czy 20 groszy oferty zakupu Konferencji. Oczekiwania sadowników, jeśli chodzi o sprzedaż za wagę w skrzyni (w tym momencie) najczęściej mieszczą się w przedziale 2,50 – 3,00 zł/kg. Skupowane są również gruszki przemysłowe (0,60 – 0,80 zł/kg) oraz gruszki na obieranie po 0,90 zł/kg.

Ceny gruszek na rynkach hurtowych 

Na rynku w Broniszach praktycznie nie ma już w ofercie Klapsy. Są za to partie odmiany Patten. W ich wypadku maksymalna cena za najwyższą jakość to 80 zł, czyli 4,00 zł za kilogram. Taka sama maksymalna stawka dotyczy najwyższej jakości Konferencji. W tym tygodniu ceny gruszek nieco spadły, co było efektem większych dostaw Konferencji bezpośrednio ze zbiorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here