Hurtowe ceny wiśni: Była Groniasta i Debracen, będzie Łutówka

Groniasta

Na rynkach hurtowych nadal dostępne są słodkie odmiany wiśni, jednak ich zbiory niedługo się zakończą. Na rynkach na dobre zagości Łutówka.

Wczoraj i dziś z powodu opadów deszczu ceny wiśni są nieco wyższe. W zależności od jakości, 3-kilogramowa łubianka sprzedawana jest od 18,00 do 22,00 zł, czyli za 6,00 – 7,50 zł/kg.

Jeśli chodzi o cały okres sprzedaży to sadownicy sprzedali wczesne wiśnie najczęściej cenie od 16,00 do 18,00 zł za łubiankę. Takie stawki satysfakcjonowały producentów. Aktualnie na rynki trafiają ostatnie partie Groniastej, a zaczyna przybywać Łutówki.

Ten sezon w przypadku wczesnych odmian wiśni należy uznać za udany. Wszystko zależało od wielkości plonu. Jednak ogólnie można powiedzieć, że niższe plonowanie spowodowane przymrozkami sprawiło, że cena łubianki na rynku w Broniszach nie spadała poniżej 15 zł, czyli 5,00 zł/kg. Właśnie takie ceny oferowali przedsiębiorcy na eksport.

W efekcie popyt na rynkach hurtowych i wyższe ceny, które można było tam uzyskać sprawiły, że sprzedaż na skupy w tym sezonie była bardzo ograniczona.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here