Konsulat RP we Lwowie zawiesza pracę na kilka dni… lub dłużej

pracownicy sezonowi

Z Ukrainy płynie coraz więcej informacji o wzroście liczby chorych na koronawirusa. Z tego względu swoje działanie zawiesił Konsulat Generalny RP we Lwowie. Urząd ma być zamknięty od dziś, 10 sierpnia do piątku, 14 sierpnia i nie wyklucza się, że będzie to przedłużone. Jednak na oficjalnych stronach pozostałych placówek nie ma informacji o zamknięciu.

Konsulat Generalny RP we Lwowie wstrzymuje przyjmowanie obywateli do piątku 14 sierpnia w związku z epidemią w regionie. Sytuacja spowodowana jest tym, że region ten notuje największy przyrost nowych zachorowań. 

Konsulat poinformował na swojej stronie, że od poniedziałku 10 sierpnia, wnioski wizowe nie będą czasowo przyjmowane zarówno w konsulacie, jak i w punktach wizowych. Zawiesza się przyjmowanie osób we wszystkich przypadkach, które nie wymagają natychmiastowej interwencji konsula.

Wydawanie dokumentów przekazanych do konsulatu powinno zostać wznowione od 17 sierpnia, ale misja dyplomatyczna nie wyklucza kontynuacji ograniczeń w przypadku pogorszenia się sytuacji.

Należy zaznaczyć, że pomarańczowy poziom zagrożenia epidemicznego został ustalony we Lwowie i trzech powiatach regionu do poniedziałku 10 sierpnia włącznie. Od końca czerwca obwód lwowski zajmuje pierwsze miejsce pod względem liczby chorych na koronawirusa wśród regionów – od rana 8 sierpnia Covid-19 zdiagnozowano u prawie 11 000 osób.

 

Jak na razie, na oficjalnych stronach pozostałych placówek nie ma informacji o zawieszeniu pracy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here