Mniejsza podaż Celeste w hurcie

celeste

Wśród powiększającej się oferty odmian na rynkach hurtowych znajdują się także jabłka odmiany Celeste. Jak kształtują się ceny?

Aktualnie w przypadku odmiany Celeste możemy mówić o dosyć płynnej sprzedaży. Zwłaszcza biorąc pod uwagę zastój w handlu hurtowym z powodu długotrwałych opadów. 15 kilogramową skrzynkę można sprzedać w cenie od 15 do 30 złotych. Daje to stawki od 1,00 do 2,00 zł za kilogram. Niemniej przeważają transakcje na poziomie około 25 zł za skrzynkę (1,66 zł/kg).

Celeste jest nieco droższa od pozostałych odmian. Przyczyny jednak należy upatrywać nie we wzroście zainteresowania, lecz w spadku produkcji. Na przestrzeni ostatnich lat możemy zaobserwować odchodzenie od produkcji odmiany. O zagadnieniu pisaliśmy w artykule: Celeste – dlaczego znika z sadów?

Celeste jest mutantem odmiany Delcorf. Owoce są bardzo smaczne i atrakcyjne wizualnie. Niestety uprawa odmiany na większą skalę jest problematyczna. Głównym problemem, który decyduje o odejściu od jej uprawy jest obfite opadanie owoców w okresie dojrzewania oraz konieczność kilkukrotnego zbioru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here