Najbardziej innowacyjne produkty w sadownictwie – Nagrody im. Profesora Szczepana A. Pieniążka [TSW 2024]

nagrody prof. pieniążka

Jak co roku, podczas targów TSW przyznawane są prestiżowe Nagrody im. Profesora Szczepana A. Pieniążka. Kto zdobył je w tym roku?

Kapituła Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach PIB przyznała trzy nagrody i jedno wyróżnienie.
Dwie nagrody zostały przyznane produktom związanym z sadownictwem. Pierwszą zdobyła firma Jagoda JPS ze Skierniewic za maszynę do zbioru borówek Jagoda 300. Po pięciu latach projektowania, wdrażania i poprawek, maszyna trafia na rynek i usprawnia pracę oraz obniża koszty zbioru jagód.
Druga nagroda trafiła do firmy Agro Smart Lab za system FarmSmart. Jest to system wspomagający uprawę. Dzięki niemu sadownik ma dostęp do danych meteorologicznych i modeli chorobowych oraz otrzymuje informacje o najlepszych terminach zabiegów ochronnych.

Trzecią nagrodę, już w branży warzywniczej, otrzymała firma Weringen za kombajn do zbioru warzyw korzeniowych Weringen RVS-1. 

Ponadto, wyróżnienie otrzymała firma Chemirol za produkt Bakto ProFOS, zwiększający w glebie ilość dostępnych form potasu, fosforu oraz wapnia.

Wszystkie cztery statuetki trafiły do najbardziej innowacyjnych produktów, które istotnie usprawniają produkcję sadowniczą i warzywniczą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here