Pierwsze oferty zakupu Pirosa na sortowanie

Piros ceny

Chociaż tytułowa odmiana jest dostępna na rynkach hurtowych od jakiegoś czasu to pełnia zbiorów dopiero przed nami. W związku z tym pojawiają się pierwsze oferty zakupu Pirosa na sortowanie.

Pomiędzy wegetacją w zagłębiu sandomierskim i grójeckim można zauważyć widoczne różnice. Wynosi ona maksymalnie kilka dni. Piros w zagłębiu sandomierskim jest zatem bardziej dojrzały niż w przypadku tych samych nasadzeń w zagłębiu grójeckim. Z tego powodu pierwsze oferty dotyczą właśnie zagłębia sandomierskiego. 

Pierwsze oferty zakupu na sortowanie przy aktualnych kosztach produkcji można ocenić jako dość niskie. Pierwsi pośrednicy w zagłębiu sandomierskim wychodzą z ofertami na poziomie 1,50 zł/kg za jabłka powyżej 70 mm średnicy. Za owoce powyżej 65 mm płacą z kolei 1,20 zł/kg.

Nieco wyższe są oferty „na gotowo”. W zagłębiu grójeckim za jabłka powyżej 70 mm przygotowane do sprzedaży przez producenta pierwsi pośrednicy oferują 1,80 zł/kg. Chociaż w przypadku letnich odmian nie ponosimy kosztów ochrony przed zbiorczej czy przechowania, to wspomniane ceny zapewne będą dla wielu sadowników dalekie od atrakcyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here