Red Jonaprince – aktualne ceny za wagę i na sortowanie [16.11.2023]

Red Jonaprince

Chociaż markety działające w Polsce niespecjalnie kwapią się do podnoszenia swoich cen zakupu to stawki za Red Jonaprinca u wybranych odbiorców nieznacznie wzrosły. Za ile dziś (16.11.2023) sadownicy mogą sprzedać odmianę, która w naszych sadach dominuje?

W przypadku zakupu odmiany na sortowanie przez jakiś czas dominowała stawka 1,30 zł/kg. Następnie wzrosła ona o 10 groszy. Dziś standardem nadal jest stawka 1,40 zł/kg  jednak pojawiają się również oferty o 10 groszy wyższe. W obu przypadkach mówimy o cenach po sortowaniu za jabłka powyżej 70 mm średnicy. Owoce od 60 do 70 mm są przeważnie wyceniane na 1,00 zł/kg. 

Obecnie oferty na poziomie 1,50 zł/kg dotyczą albo partii o bardzo dobrych parametrach jakościowych, albo wyłącznie sportu Red Jonaprince Select, który charakteryzuje się przede wszystkim lepszym wybarwieniem. 

W przypadku zakupów za wagę w skrzyni zdecydowanie dominuje cena 1,10/kg. Jeśli jesteśmy w stanie zaoferować kupującemu partię wysokiej jakości lub zrywaną powyżej 75 mm to możemy liczyć na cenę o symboliczne 5 groszy wyższą na kilogramie.

Nieco wyższe ceny w przypadku sportu Red Jonaprince Select czy partii wysokiej jakości wynikają ze sprzedaży na eksport. Niemniej mniejsi przedsiębiorcy informują nas, że w tym sezonie eksport odmiany jest mniejszy niż w ubiegłych latach. Większa sprzedaż w kraju wynika z mniejszej dostępności Jonagoreda. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here