Szkółka Grochowalscy – oferta drzewek jesień 2020/wiosna 2021

Gala Brookfield

Każdy sadownik ma inny zamysł co do odmian, jakie wybiera do swojego sadu. Decyzja zawsze powinna być jednak podyktowana potrzebami rynku, na jaki chcemy kierować swoje jabłka.

Bez względu na to, jaką odmianę wybierzemy, powinniśmy mieć plany dotyczące zbytu owoców, które wyprodukujemy. Nowe sporty Gali polecamy sadownikom, którzy mają zamiar kierować jabłka na eksport. Jabłka te osiągają wysokie ceny i cieszą się niesłabnącą popularnością. To samo dotyczy odmiany Golden Delicious , Golden Delicius Reinders, które nadal są poszukiwane przez zagranicznych odbiorców. Red Jonaprince i Wilton’s Star również cieszą się dużym zainteresowaniem i dobrymi cenami, szczególnie biorąc pod uwagę obfite plonowanie.

Sadownicy, którzy zaopatrują rynki hurtowe i lokalnych konsumentów, powinni starać się dysponować szerszą paletą odmian i do nasadzeń wybierać dobrze znane Polakom odmiany takie jak Szampion, Reno 2, Empire czy Najdared.

Ważne jest, aby dobierać odmiany do stanowiska i rodzaju gleby. Bardzo często nieprawidłowo dopasowana odmiana może zakończyć się zmniejszeniem potencjału produkcyjnego i problemami w uprawie. Jako szkółka oferujemy Państwu profesjonalne doradztwo w doborze odmian. Zapraszamy do kontaktu.

 

W ofercie na jesień 2020/wiosna 2021 proponujemy:

Gala Brookfield M-9,M-26

Zuzi Gala M-26

Red Jonaprince M-9

Witoton’s Star M-9

Golden Delicious Reinders M-9

Najdared M-7

Empire P-60,M-26

Reno 2 M-26

Szampion M-7

 

Szkółka Grochowalscy

Kiełpiny 63
87-337 Wąpielsk

tel +48 602 504 259

e-mail: bgrochowalska-hein@wp.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here