Wraca temat rynku chińskiego. Więcej polskich jabłek pojedzie do Chin?

Gala

Wraca temat eksportu polskich jabłek do Chin. Dziś goście z Dalekiego Wschodu oświadczyli chęć zwiększenia importu owoców z Polski. 

Prezes Związku Sadowników RP Mirosław Maliszewski, uczestniczył w spotkaniu z delegacją władz chińskiego miasta Ningbo w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Władze jednej z prowincji dostały upoważnienie od chińskiego Ministerstwa Rolnictwa do rozwoju współpracy gospodarczej z Polską, w tym zwiększenia importu owoców.

W trakcie rozmów omawiano między innymi możliwości utworzenia w Polsce centrum handlu hurtowego produktów rolno-spożywczych zajmującego się ich eksportem do Chin. Poruszono również kwestie płatności, gwarancji płatności, warunków dostaw, wsparcia transportu oraz uproszczenia procedur związanych z eksportem owoców

Eksport do Chin miał być alternatywą już wiele lat temu. Mówiło się o nim dużo tuż po wprowadzeniu rosyjskiego embarga. Plany były ambitne. Niestety realne ilości eksportowane do Chin od 2014 roku są tak naprawdę symboliczne. Przez 9 lat wysłaliśmy tam zaledwie 1904 tony jabłek.

źródło i zdjęcie: www.polskiesadownictwo.pl 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here