Ukończenie „Via Carpatia” to dobra wiadomość dla produkcji sadowniczej

„Via Carpatia” zostanie ukończona do 2025 roku. Jest to bardzo dobra informacja dla naszej gospodarki, w tym dla produkcji sadowniczej. Nasze płody rolne szybciej, taniej i sprawniej dotrą na rynki południowej Europy.

Kilka dni temu, minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk poinformował, że do 2025 roku zostanie ukończona trasa „Via Carpatia.  Nową międzynarodową trasą oprócz setek innych towarów pojadą polskie jabłka, mrożonki czy inne płody rolne.

Warto spojrzeć na trasę z perspektywy produkcji jabłek. Nasze owoce taniej i szybciej będzie można wysłać do Słowacji, Węgier, Rumunii czy Bułgarii. W tym roku szczególnie częstym kierunkiem eksportu są Węgry i Rumunia. Sprzedajemy tam niesortowane jabłka w skrzyniopaletach i te przygotowane do handlu detalicznego w kartonach.

Transport to krwioobieg gospodarki. Ukończenie każdej tak dużej inwestycji to dobra wiadomość. Dzięki tytułowej trasie nasz kraj będzie znacznie lepiej skomunikowany zarówno z Litwą i z południem Europy. Rozwinie się handel i usługi transportowe.

Trasa ma łączyć porty czarnomorskie z bałtyckimi. Przebiegać będzie przez wschodnią część Polski łącząc miedzy innymi Białystok, Lublin i Rzeszów. Następnie nową drogą pojedziemy przez Słowację i Węgry dalej na południe Europy.

trasa via carpatia

1 KOMENTARZ

  1. A może tak mała odnogę przez Koziel puścić bo na pole nie mogę dojechać. .a siać nawóz już trza i pryskać Zara trza bedzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here