Wygarniacz sadowniczy – pokaz w sadzie, Michał Gaca, 16.03.2021 [Video]

wygarniacz sadowniczy

Wygarniacze sadownicze stają się z roku na rok coraz bardziej popularne wśród polskich sadowników. Zapraszamy do obejrzenia relacji z sadu, w którym pracował dziś wygarniacz od firmy Agromod. 

Producent zwraca uwagę na wszechstronność w kwestii zamontowania maszyny do ciągnika. Wygarniacz możemy z powodzeniem zamontować w ciągnikach z przednim TUZ-em czy też do każdego ciągnika bez TUZ-a. Wygarniacz można również zamontować do rozdrabniaczy tak, jak to widzimy na filmie. Kolejną istotna zaletą wygarniacza są kompaktowe rozmiary.

Dzięki siłownikom hydraulicznym prezentowany model może pracować w sadach o rozstawie od 2,50 do 4,50 metra. Istnieje również możliwość zamówienia szerszej maszyny.

Do obsługi potrzebujemy dwóch par wyjść hydraulicznych. Pierwsza jest niezbędna do napędzania zestawów wymiatających. Z drugiej za pomocą elektrozaworów sterujemy siłownikami hydraulicznymi.

Producent stawia wyłącznie na głowice z prętów plastikowych. Jego zdaniem są one dokładniejsze od pasów. Co więcej są bardziej plastyczne, dzięki czemu wydajniej pracują przy nierównym terenie.  Więcej w materiale wideo.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here