Ceny drewnianych palików

samochód z kołkami

Zwiększa się popyt na drewniane paliki. Nie jest to zasługą zmian w preferencjach sadowników, lecz niedoborów i wzrostów cen tyczek bambusowych.

Rozmawialiśmy z kilkoma producentami palików. Są oni świadomi sytuacji na rynku tyczek bambusowych. O problemie z importem bambusów pisaliśmy w artykule: Trudna sytuacja z tyczkami bambusowymi. Transport jest droższy niż towar W związku z tym od jakiegoś czasu przedsiębiorcy notują zwiększone zainteresowanie drewnianymi słupkami ze strony sadowników.

Zwiększony popyt wiąże się z wyższymi cenami. Producenci informują nas, że aktualne ceny są nieco wyższe w porównaniu z ubiegłym rokiem. Paliki są sprzedawane najczęściej w 3 klasach jakościowych. Dziś ceny wywoławcze to około 4,00 zł, 3,70 zł i 3,50 zł za sztukę w zależności od grubości.

Drewniane paliki to produkt krajowy, wyprodukowany z lokalnego surowca. Na dostępność i ceny nie mają wpływu zawirowania w międzynarodowym transporcie i niedobór kontenerów, a jedynie podaż i popyt na rynku krajowym. Produkcję można chwilowo zwiększyć. Jedynym ograniczeniem jest niedobór drewna.

Przeczytaj też: Pracownik z Ukrainy wszedł do komory z kontrolowaną atmosferą. O krok od tragedii

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here