Minister finansów podał się do dymisji… czy zastąpi go Henryk Kowalczyk?

Minister Finansów podał się dziś do dymisji. Pojawiły się plotki, że zastąpi go Henryk Kowalczyk. Przy takim scenariuszu czekałby nas nowy Minister Rolnictwa.

Rzeczniczka PiS, Anita Czerwińska poinformowała dziś, że Minister Finansów, Tadeusz Kościański podał się do dymisji. Jego obowiązki przejmie premier, Mateusz Morawiecki. To z pozoru typowo polityczna, ogólnokrajowa informacja, gdyby nie osoba, która może go zastąpić.

Według nieoficjalnych informacji stanowisko w resorcie finansów może przejąć Piotr Nowak (obecny szef Ministerstwa Rozwoju i Technologii) lub Henryk Kowalczyk – aktualny Minister Rolnictwa. To dwóch głównych faworytów w wyścigu o fotel Ministra Finansów.

– Raczej nie będę chciał opuszczać Ministerstwa Rolnictwa. Właśnie mija 100 dni. Jest dużo do zrobienia w Ministerstwie Rolnictwa, takiej opcji nie biorę pod uwagę – stwierdził Henryk Kowalczyk na antenie radia RMF FM.

Jeśli niepotwierdzone informacje okażą się prawdą, tak jak miało to miejsce w przypadku następcy Grzegorza Pudy to czeka nas kolejna zmiana ministra w dość krótkim czasie. Niestety z punktu widzenia rolników nie jest to korzystna sytuacja. Kolejna zmiana na tym stanowisku to kolejny, stosunkowo długi okres wdrażania się nowego ministra w problemy rolnictwa, w tym problemy sadownictwa.

źródło: businessinsider.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here