Gruba pokrywa śnieżna zniszczyła tunele i szklarnie w Rosji

zawalony tunel

Kolejne obfite opady śniegu w kraju Krasnodarskim w Rosji spowodowały straty w plantacjach truskawek pod osłonami, a także w uprawach szklarniowych. Wiele konstrukcji nie wytrzymało ciężaru 80 centymetrowej warstwy śniegu.

Rosyjscy meteorolodzy przyznają, że są to najbardziej obfite opadu śniegu na tym terenie od 20 lat. Z większych miast śnieg jest wywożony ciężarówkami. tylko w ciągu jednej nocy z 15 na 16 lutego w rejonie spadło ponad 30 centymetrów śniegu. Straty potęgują porywy wiatru do 20 – 25 metrów na sekundę.

Jak widać na filmie rolnicy bądź pracownicy podcinają folię, aby uratować konstrukcję tuneli. Widać również, że wiele z nich nie wytrzymało ciężaru śniegu.


Źródło: Клубничный бизнес рухнул!? Сильнейший снегопад на юге!

Rosyjscy eksperci z branży ogrodniczej zwracają uwagę, że tegoroczne warunki atmosferyczne mogą się przyczynić do wzrostów kosztów produkcji. Wielu producentów z powodu obfitych opadów śniegu poniosło straty finansowe. Z kolei niskie temperatury, to wzrost kosztów ogrzewania. W efekcie wczesne warzywa najprawdopodobniej zdrożeją.

szklarnia śnieg

Zdjęcie: kuban.kp.ru

Źródło: kubnews.ru

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here