Mroźnie rywalizują o każdą tonę truskawek

truskawki na mrożenie

Wczoraj na punktach skupu notowaliśmy kolejne wzrosty cen truskawek przemysłowych. Granica 7,00 zł za kilogram coraz bliżej…

Analizując przebieg sezonu nie możemy wykluczyć kolejnych wzrostów cen w najbliższych dniach. Zarówno na rynku owoców deserowych, jak i przemysłowych notujemy coraz wyraźniejsze niedobory truskawek. Dziś z pełną odpowiedzialnością można użyć stwierdzenia, że branża przetwórcza rywalizuje o każdą dostawę truskawek. 

Wczoraj na punktach skupu miały miejsce kolejne, tym razem nieco bardziej znaczące wzrosty cen. Pośrednicy oferowali od 6,40 do 6,70 zł za kilogram owoców bez szypułki z przeznaczeniem na mrożenie. Oznacza to, że ceny na zakładach osiągnęły poziom 7,00 zł za kilogram. Truskawki z szypułką kosztują od 3,20 do 3,40 zł za kilogram.

Podobnie wygląda sytuacja na rynkach hurtowych. Każda partia truskawek bez problemów i w stosunkowo krótkim czasie znajduje nabywcę. Na rynku w Broniszach ceny wahają się od 16 do 20 złotych za łubiankę. Na targowisku w Nowym Przybojewie oferta truskawek jest bardzo mała. Każda partia truskawek błyskawicznie znajduje nabywcę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here