Śnieg zagraża uprawom truskawek w tunelach [ZDJĘCIA]

śnieg w tunelach

Zima nie powiedziała w tym roku ostatniego słowa. Obfite opady śniegu na Lubelszczyźnie zagrażają uprawom truskawek pod osłonami. Plantatorzy usuwają go od wczesnych godzin porannych. Na szczęście sytuacja zaczyna się poprawiać.

Dziś w województwie Lubelskim od rana pada śnieg. Obfite jak na tę porę roku opady zagrażają uprawom truskawek w tunelach. W wielu miejscach śnieg nadal pada i jest na bieżąco usuwany z tuneli foliowych. Gruba warstwa mokrego śniegu grozi zarwaniem się konstrukcji. Dziś był on wyjątkowo mory i ciężki co potęgowało potencjalne zagrożenie dal upraw.

Jak relacjonują nam plantatorzy można powiedzieć, że najgorsze już za nimi. Obecnie zaczyna się ocieplać. W efekcie śnieg zaczyna się samoczynnie zsuwać z konstrukcji.

Zdjęcia wykonano dzisiaj w gminie Opole Lubelskie w województwie lubelskim. Plantator usuwa śnieg ze swoich tuneli na bieżąco od 4:00 nad ranem. Pan Konrad relacjonuje, że pokrywa śnieżna ma obecnie 15 centymetrów grubości i nadal pada. Uważa, że gdyby go nie usunął tunele z pewnością nie wytrzymałyby pod jego naporem. W miejscach łączenia tuneli śnieg połamał łodygi roślin. Nasz rozmówca martwi się również o stan pąków kwiatowych, które już są widoczne. Do kwitnienia potrzeba jeszcze 2 – 3 dni.

połamane truskawkiatak zimyuszkodzone truskawkiśnieg w tunelachśnieg w tuneluopady śniegu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here