Ceny oraz sprzedaż jabłek i gruszek na rynku w Broniszach – 05.09.2022

ceny jabłek na broniszach

Na rynku hurtowym w Broniszach coraz większa podaż jabłek. Mimo tego sadownicy informują o dosyć płynnej sprzedaży. Jeśli chodzi o gruszki to nabywcy skupiają się na Konferencji.

Jeśli chodzi o kupujących to obecnie poszukują odmian letnich takich jak Piros, Sander czy Sunrise. Ceny są wyrównane niezależnie od odmiany. 15-kilogramowa skrzynka wysokiej jakości jabłek jest sprzedawana najczęściej za około  35 zł, czyli 2,33 zł/kg.

W ofercie dominują jednak Paulared i Delikates. W tym wypadku ceny również są porównywalne do odmian letnich i cena za skrzynkę jabłek wysokiej jakości przekracza 30 zł. Mniejsze zainteresowanie jest obserwowane w przypadku Antonówki, cena skrzynki to przeważnie 25 zł (1,66 zł/kh). Zainteresowanie jabłkami o mniejszej średnicy jest znikome. 

Jeśli chodzi o gruszki to sytuacja nie zmieniła się od naszej ostatniej publikacji. Pomimo przeciętnej podaży ceny Klapsy są niskie, ponieważ popyt kupujących skupia się na Konferencji. Sadownicy mają problem ze sprzedażą wysokiej jakości Klapsy zaledwie po 40 zł za 20-kilogramową skrzynkę (2,00 zł/kg). 

Inaczej jest w przypadku Konferencji. Sadownicy szybko sprzedają partie wysokiej jakości owoców. Wczoraj i dziś skrzynka gruszek wysokiej jakości jest sprzedawana za około 70 zł (4,66 zł/kg). Okresowo ceny są nieco wyższe.

Niechlubną tradycją jest sprzedaż odmian jabłek, którym do dojrzałości brakuje jeszcze praktycznie miesiąca. Sadownik, który relacjonował nam sytuację na rynku informuje o pierwszych partiach Szampiona i Ligola, które były oferowane do sprzedaży wczoraj i dziś.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here