Aktualna sytuacja na rynku hurtowym w Broniszach – 12.10.2022

bronisze

Najczęstsza cena za 15-kilogramową skrzynkę jabłek to obecnie około 20 zł. Znacząco zwiększyła się także podaż gruszek. Jak obecnie przebiega handel na rynku w Broniszach?

Jak relacjonują nam sadownicy, którzy aktualnie sprzedają swoje owoce na rynku w Broniszach, zbyt jest słabszy w porównaniu z ubiegłym tygodniem pomimo faktu, że jest mniej sprzedających. Paweł, sadownik z okolic Jasieńca relacjonuje, że jedyne odmiany, których szukają kupujący to Malinówka i Delikates.

Jeśli chodzi o popularne odmiany jak Red Jonaprince, Szampion czy Ligol ceny wywoławcze są na poziomie 25 zł za 15-kilogramową skrzynkę. Niemniej powoli przyjmuje się cena transakcyjna równa 20 zł za skrzynkę (1,33 zł/kg). Sadownicy są zdania, że transport i oferowanie mniejszych jabłek niższej jakości nie mają obecnie sensu. Zainteresowanie nimi ze strony kupujących jest znikome

Ciekawa jest kwestia podaży odmiany Lobo. W ostatnich sezonach była to jedna z droższych odmian na krajowych rynkach hurtowych. W związku z tym, sadownicy zwiększali obszar upraw. Dziś Lobo jest oferowane z niemal każdego auta dostawczego na rynku. Kupujący mogą przebierać w ofertach. Co ciekawe nabywcy narzekają na zbyt duże jabłka odmiany, których nie chcą kupować. Najczęstsza transakcyjna cena za skrzynkę Lobo to 25 zł, czyli 1,66 zł/kg.

W ostatnim czasie znacząco zwiększyła się podaż gruszek. Tradycyjnie dominuje odmiana Konferencja. Obecnie gruszki najwyższej jakości są realnie sprzedawane po 40 zł za 20-kilogramową skrzynkę, czyli po 2,00 zł/kg. Niższa jakość to cena na poziomie 20 zł, czyli 1,00 zł/kg. Niemniej w tym wypadku, podobnie jak w przypadku jabłek, zainteresowanie małymi owocami jest znikome.

4 KOMENTARZE

  1. Gość – tak przyworzą zbierane poobijane jabłka na skup wysypują luzem na samochód, jadą dalej do zakładu gdzie są wysypywane do basenu po czym są cudowną maszyną przetwarzane i trafiają do warzywniaka na wybrzeże 🤣🤣🤣

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here