Aktualne ceny jabłek za wagę w skrzyni

ceny jablek za wage w skrzyni

Obok kupna jabłek deserowych na sortowanie i „na gotowo” powoli, lecz systematycznie ,przybywa w naszym kraju ofert kupna za wagę w skrzyni. Jak obecnie wygląda sytuacja cenowa?

Należy zaznaczyć, że oferty kupna za wagę w skrzyni są w decydowanej mniejszości. Niemniej w ten sposób można sprzedać jabłka bardziej korzystnie, oczywiście z punktu widzenia producenta. Wady i zalety takiego handlu dla każdej ze stron transakcji ,to osobny temat.

Zdecydowanie najwięcej ofert dotyczy Red Jonaprinca. Najwięcej ofert to przedział od 1,40 do 1,60 zł/kg. Jabłkach najwyższej jakości można sprzedać jeszcze drożej. Są to zatem ceny lepsze od tych na sortowanie. W przypadku grup producenckich można ulec wrażeniu, że oferty zakupu z ich strony zatrzymały się na „psychologicznej” barierze 1,50 zł/kg.

W przypadku Szampiona, Ligola i Jonagoreda stawki oferowane za każdy kilogram są najczęściej równe tym niższym stawkom oferowanym przez. Mówimy tu o cenie 1,30 zł za kilogram. Może się również okazać, że sprzedaż po 1,30 zł/kg będzie dla sadownika lepszym wyjściem niż średnia z partii po sortowaniu za 1,50 zł/kg za jabłka powyżej 70 milimetrów.

W przypadku Red Chiefa, Red Capa, Doldena Deliciousa z kolei oferty za wagę są nieco niższe od przeciętych stawek na sortowanie. Trzy powyższe odmiany sprzedamy najczęściej po 1,50 – 1,60 zł/kg. Podobnie jest z Idaredem i Najdaredem. W tym przypadku kupujący oferują 0,90 – 0,95 zł/kg. Mało jest również ofert kupna Gali. Jeśli już, to wyłącznie paskowane sporty. Oferty wynoszą najczęściej 2,00 zł/kg. We wszystkich przypadkach do transakcji dochodzi po oględzinach towaru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here