Ceny Lobo zaskakująco niskie

Lobo Cortland

Obok Gali, trwają również zbiory odmiany Lobo. W ostatnich latach odmiana zyskała na znaczeniu na rynku krajowym, osiągała też wysokie ceny. Aktualne stawki są na poziomie kosztów produkcji…

Zacznijmy od ofert zakupu na sortowanie. Za jabłka od 70 do 95 milimetrów sadownicy otrzymują dziś 0,90 – 1,00 za kilogram. W przypadku niektórych grup najbardziej zastanawia cena 0,60 zł za kilogram jabłek powyżej 95 milimetrów średnicy. Niestety średnia z sortowania partii jest poniżej kosztów wyprodukowania dobrej jakości jabłek.

Nie inaczej jest w przypadku innych ofert. Odmian jest także kupowana „na gotowo” w karton kupującego. W tym wypadku ceny wahają się od 1,20 do 1,30 zł za kilogram w karton kupującego. Nie należy skupiać się na samej tylko cenie. Pamiętajmy o kosztach pracy, jakie są konieczne do takiego przygotowania, szczególnie większej partii jabłek.

Lobo jest również kupowane na przechowanie w skrzyniopalety kupujących. W tym wypadku oferty wahają się od 0,80 do 0,90 zł za kilogram. Można się również spotkać z ofertami zakupu Lobo w tradycyjne, drewniane skrzynki w cenach od 15 do 17 zł. Daje to od 1,00 do 1,13 zł za kilogram. Będą one kierowane do sprzedaży na rynkach hurtowych.

Podsumowując wszystkie oferty są bardzo wyrównane i gwarantują jedynie zwrot kosztów produkcji jabłek wysokiej jakości. Lobo, które przez ostatnie dwa sezony osiągało wyraźnie wyższe ceny na rynkach hurtowych jest dziś na równi z pozostałymi odmianami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here