Lobo i Cortland – aktualne ceny jabłek w hurcie i na sortowanie

Lobo

Podobnie jak w przypadku Gali, sadownicy zrywają Lobo i Cortlanda znacznie później niż w poprzednich sezonach. Jak aktualnie kształtują się ceny?

Lobo i Cortland stały się przez ostatnie lata odmianami poszukiwanymi na rynkach hurtowych. Pokazuje to, jakie preferencje smakowe ma znaczący odsetek Polaków. Obie odmiany są bardzo smaczne i obie zostały wychodowane z McIntosha. Odwiedzając rynki hurtowe, nierzadko to właśnie te odmiany charakteryzują się najwyższymi cenami.

Aktualne ceny Lobo i Cortlanda – 21.09.2023

Handel tytułowymi odmianami w tym sezonie powoli nabiera rozpędu. Wśród setek ofert zakupu i sprzedaży Gali znajdziemy także te dotyczące Lobo i Corltanda.

Sadownicy oferują często nieduże partie, nawet po kilka ton. Ceny jakich oczekują są bardzo zróżnicowane. Wynoszą od 1,30 do 2,00 zł za każdy kilogram w skrzyni. W grupach producenckich najczęściej spotkamy się z ofertą zakupu po 1,80 zł/kg (70 mm+) i 1,00 zł/kg (65 – 70 mm).

O ile Lobo nie jest kupowane przez wszystkie grupy to oferty zakupu Cortlanda są jeszcze rzadsze bądź w ogóle ich nie znajdziemy. Dominują oferty mniejszych sortowni, hurtowni czy sadowników, którzy skupują odmianę jesienią w celu przechowania i systematycznej sprzedaży na rynkach hurtowych. W tym wypadku ofert jest znacznie mniej, ponieważ mniejsza jest produkcja. Jeśli chodzi o ceny za wagę w skrzyni to nieliczne oferty kupna i sprzedaży Cortlanda mieszczą się zakresie od 1,80 do 2,40 zł/kg.

Lobo spotkamy już także na rynkach hurtowych. Niemniej obecnie nie wyróżnia się cenowo spośród szerokiej palety oferowanych odmian. 15-kilogramowa skrzynka wysokiej jakości kosztuje najczęściej od 40 do 45 zł. (2,66 – 3,00 zł/kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here