Lobo, Cortland i Boskoop wyraźnie droższe w hurcie

rynek hurtowy

Dziś na rynek w Broniszach lepiej jechać z Cortlandem niż z Galą. W pierwszym przypadku całe auto sprzedamy szybciej i po wyższej cenie.

W hurtowym handlu jabłkami możemy wprowadzić swego rodzaju główny podział. Większość oferty stanowią odmiany standardowe (Red Jonaprince, Ligol, Szampion, Jonagored). Są także odmiany „pożądane” (Cortland, Lobo, Empire, Boskoop). 

W trzeciej dekadzie października dosyć wyraźnie różnicują się ceny poszczególnych odmian jabłek w handlu hurtowym. Sytuację znamy z minionych lat, a dokładnie chodzi o wyższe ceny Lobo, Cortlanda, Empire czy Boskoopa. 

W tym tygodniu, na rynku hurtowym w Broniszach wszystkie wymienione odmiany osiągały ceny powyżej 3,00 zł za kilogram. Oczywiście mówimy o wysokiej jakości. W przypadku Cortlanda i Lobo o wysokim wybarwieniu, sprzedający z drugiej ręki oczekiwali maksymalnie 55 zł za skrzynkę (3,66 zł/kg).

Zyskuje także Boskoop, najbardziej popularna odmiana kulinarna. Okres poprzedzający święta Bożego Narodzenia, tradycyjnie charakteryzuje się największym popytem na odmianę. W trwającym tygodniu jabłka przeciętnej jakości osiągały 30-35 zł za skrzynkę (2,00 – 2,33 zł/kg), a w przypadku jakości premium 45 – 50 zł za skrzynkę (3,00 – 3,33 zł/kg).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here