Ciągniki wyruszyły już na drogi, rolnicy w Polsce szykują się do dużego protestu 

ogólopolskie protesty rolnków 2024

Od wczesnych godzin porannych rolnicy w całym kraju przygotowują się do protestu zaplanowanego w aż 256 lokalizacjach. Organizatorzy oceniają zainteresowanie i mobilizację jako wyjątkowo duże.

Również sadownicy organizują protest w Grójcu. Dwie organizacje zapraszają do udziału już od godziny 10:00. Na protest w Grójcu zmierzają ciągnikami sadownicy z sąsiednich miejscowości. Po zbiórce na parkingu pod sklepem Kaufland planowany jest przejazd ciągnikami po krajowej trasie DK 50.

Na pierwszym planie postulatów jest zablokowanie masowego i bezcłowego importu z Ukrainy, dotykającego już nie tylko surowców rolnych, ale także innych gałęzi gospodarki, jak przetworzone produkty spożywcze, słodycze, palety czy usługi transportowe.

Pomimo częściowych zapewnień Komisji Europejskiej o wycofaniu się z ograniczeń stosowania środków ochrony roślin, polscy rolnicy nadal sprzeciwiają się procedowaniu elementów Zielonego Ładu. 

W niedalekim sąsiedztwie również organizowane są protesty. Na ulicę wyjadą rolnicy z okolic Rawy Mazowieckiej oraz producenci papryki z rejonu Potworowa.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here