Petycja do Premiera w sprawie możliwości zatrudniania pracowników sezonowych na uproszczonych zasadach

Przyłącz się i podpisz petycję do Premiera w sprawie możliwości zatrudniania pracowników sezonowych na uproszczonych zasadach!

Branża sadownicza od kilku miesięcy boryka się z kryzysem wynikającym z braku pracowników w gospodarstwach sadowniczych, grupach producenckich, czy firmach eksportowych. Od kilku lat w tych miejscach zatrudniani są obywatele Ukrainy. Ze względu na konflikt zbrojny pojawiły się narastające problemy z pozyskaniem pracowników sezonowych. Mężczyźni bronią swojego kraju i nie przyjeżdżają do Polski, a ci którzy chcieliby przyjechać nie mogą. Wszystko to przyczynia się do pogłębiającego się kryzysu.

Polacy już od wielu lat nie chcą pracować przy zbiorach owoców. Są jednak inne narodowości gotowe i chętne do pracy w Polsce takie jak: Uzbecy, Nepalczycy czy Filipińczycy. Jednak aktualne przepisy sprawiają, iż proces trwa zbyt długo. Istotne jest wprowadzenie ułatwień w zatrudnianiu dla tych narodowości w sadownictwie, jak również w firmach eksportowych.

Mając powyższe na uwadze zwracamy się do pana Premiera z prośbą o podjęcie działań zmierzających do wprowadzenia zmian prawnych takich jak zatrudnienie w rolnictwie pracowników na uproszczonych warunkach – istotne jest pominięcie testu rynku pracy – z nowych kierunków migracji zarobkowej np. Uzbekistanu, Nepalu, Indii, Filipin.

Przyłącz się i podpisz petycję do Premiera w sprawie możliwości zatrudniania pracowników sezonowych na uproszczonych zasadach!

https://www.petycjeonline.com/petycja_w_sprawie_wprowadzenia_zmian_prawnych_takich_jak_zatrudnienie_w_rolnictwie_pracownikow_na_uproszczonych_warunkach_z_nowych_kierunkow_migracji_zarobkowej

Źródło: Związek Sadowników RP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here