Popyt na skrzynie jest niski, ale producenci nie obniżają cen ze względu na wysokie koszty

skrzyniopalety

Zazwyczaj o tej porze roku producenci drewnianych skrzyniopalet mieli ten komfort, że mogli pozwolić sobie na podnoszenie cen ze względu na duży popyt na ich produkt w trakcie zbiorów. Obecnie jest inaczej…

Jeśli chodzi o czas oczekiwania na drewniane opakowania to nie jest on długi. Mniejsze ilości producenci dostarczą nam do gospodarstw w zasadzie „od ręki”. Możliwy jest nawet zakup mniejszych ilości wstępnie wysuszonych skrzyń. Producenci jednogłośnie oceniają aktualny popyt jako niski. Nie oznacza to jednak, że klientów w ogóle nie ma.

  • rosahumus agrosimex gleba

Jeśli chodzi o ceny to są bardzo wyrównane. Najczęściej usłyszmy stawkę 160 zł za sztukę. Niezależnie czy skrzyniopaleta będzie na kostkach czy na płozach. Wysokie ceny drewna i chwilowe problemy z jego dostępnością doprowadziły do wzrostów cen opakowań. Producenci mierzą się, tak samo jak przedsiębiorcy w innych gałęziach gospodarki, z rosnącymi płacami i kosztami energii. Jak dodają, sprzedaż po wspomnianej cenie zawiera niską marżę właśnie z tytułu kosztów.

Niestety, rosnąca inflacja i sytuacja na rynku drewna sprawiają, że sadownicy na dłuższy czas powinni zapomnieć o cenach opakowań na poziomie 100 zł za sztukę czy niższych. Mamy to do czynienia z typową „reakcją łańcuchowa”. Niska rentowność w produkcji jabłek to niższe dochody sadowników, którzy również mierzą się z błyskawicznym wzrostem kosztów produkcji. Niższe dochody sadowników to mniejsze inwestycje. Dotyczą one również opakowań na jabłka deserowe…

integrowana produkcja związek polsie odmiany promocja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here