Przed nami najzimniejsza jak dotąd noc. Gdzie będzie najzimniej?

zimowy sad

Przed nami jak dotąd najzimniejsza noc. W większości kraju nadal nie ma pokrywy śnieżnej. Gdzie odnotujemy najniższe temperatury? 

Po dzisiejszych opadach białe krajobrazy zapanowały na południu Polski. Biało od kilku dni jest także w wąskim pasie Warmii i Mazur oraz na Kaszubach i wschodzie Pomorza Zachodniego. Krajobraz przycukrzony śniegiem do 1-3 cm mamy na Podlasiu, wschodzie i północy Mazowsza. Nad resztą kraju śniegu albo nie ma wcale albo mamy go około 1 cm. Najbliższej nocy do śnieżnych regionów dołączy całe województwo Lubelskie.

Wraz z odsuwaniem się frontu na wschód pojawią się rozpogodzenia, które przyniosą nawet -15 stopni Celsjusza w Kotlinie Jeleniogórskiej. Około -12/-9 stopni będzie od Warmii po Kaszuby. Nad resztą kraju około -8/-3 stopni Celsjusza. Najcieplej na środkowym wschodzie kraju.

W czwartek delikatne, przelotne opady śniegu pojawią się na zachodzie Polski. O poranku mroźno – od -14 do -4 stopni. W ciągu dnia około -5/-2 stopni Celsjusza. W piątek śnieg popada na krańcach południowych i tutaj najcieplej – około 0 stopni Celsjusza. Nad resztą kraju wartości lekko ujemne przez całą dobę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here