Przeładowane ciężarówki z jabłkami wycofane z ruchu

jabłka przemysłowe

Cztery przeładowane ciężarówki wycofali z ruchu inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego podczas działań prowadzonych na terenie powiatu radomskiego i Radomia. Najcięższa ważyła z ładunkiem 59,5 tony zamiast przepisowych 40 ton. Dwa zestawy zostały rozładowane z nadwyżki towaru na miejscu kontroli, a pozostałe dwa odjechały na wyznaczony parking strzeżony.

W czwartek wieczorem (15 października) na drogach powiatu radomskiego oraz Radomia inspektorzy przeprowadzili działania, które miały na celu wycofanie z ruchu pojazdów przyczyniających się do niszczenia nawierzchni jezdni.

W miejscowości Wsola zatrzymali wieloosiowy zestaw, którym przewożono kotwy stalowe ze Stalowej Woli do Gdyni. Ciężarówka z ładunkiem ważyła 59,5 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton. Z kolei w miejscowości Gózd na ekspresowej „siódemce” inspektorzy zatrzymali do kontroli zestaw z kontenerem, w którym przewożono używaną odzieże ze Skarżyska – Kamiennej do Gdańska. W tym przypadku ciężarówka z ładunkiem ważyła 47,1 tony zamiast przepisowych 40 ton.

Później funkcjonariusze ITD zatrzymali na krajowej „dziewiątce” w Radomiu – ul. Żółkiewskiego dwa zestawy przewożące jabłka. Jeden z nich ważył 46,4 tony zamiast 40 ton, a drugi 43,1 tony. W drugim zastawie pojedyncza oś napędowa ciągnika siodłowego przekraczała dopuszczalny nacisk na drogę o 1,9 tony.

Ciężarówki przewożące kontenery skierowano na parking strzeżony. Zestawy z jabłkami mogły odjechać z miejsca kontroli ITD po przeładowaniu nadmiaru owoców na inne pojazdy. Kierowców ukarano mandatami. Wobec przewoźników wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar na łączną kwotę 55 tys. zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here