W piątek możliwe burze z gradem

burze

W piątek pojawią się gwałtowne burze. Możliwe są również gradobicia. Po przejściu frontu na północy kraju zaznaczą się wichury.

Po kilku chłodniejszych dniach nastało ocieplenie. Dziś na termometrach w zachodniej Polsce zanotujemy 28 stopni. W piątek takie wartości na termometrach pojawią się w południowej i środkowej Polsce.

Po południu na zachód kraju dotrze front chłodny z burzami wiatrowymi i gradem. Groźne zjawiska wystąpią miejscami na Kaszubach, Wielkopolsce, Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i w Lubuskiem. Podczas burz wiatr może osiągnąć prędkość 80 km/h z grad 1-2 cm. O ile grad nie będzie duży to gnany z silnym wiatrem może poczynić pewne spustoszenia w uprawach.

W nocy z piątku na sobotę burze zaczną zanikać. Deszcz popada miejscami na południu, wschodzie i w centrum.

Niestety, w sobotę wieczorem nad Skandynawię dotrze głęboki niż. Dla Polski oznacza to silny wiatr, który w niedzielę i poniedziałek na wybrzeżu osiągnie 80 km/h a w głębi lądu 60 km/h. Nad Morzem sztorm a na Żuławach pojawi sie cofka co latem bardzo rzadko ma miejsce. Silny wiatr na północy powieje przy niskiej temperaturze w granicach 17-19 stopni. Nad resztą kraju cieplej ale nadal rześko w pobliżu 21-24 stopni.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here