Zwrot akcyzy – rolnicy chcą sprostowania

używany ciągnik sadowniczy

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informowała na łamach mediów społecznościowych i programów telewizyjnych, że rolnicy otrzymają 1 zł za każdy litr wykorzystanego w gospodarstwie oleju napędowego. Niestety, nie jest to prawdą. Rolnicy wskazują na celowe wprowadzenie w błąd.

W ostatnim czasie w mediach ogólnopolskich kilkukrotnie pojawiały się informacje, że rolnicy otrzymają złotówkę za każdy litr wykorzystanego w gospodarstwie oleju napędowego. Na profilu Facebook ARiMR również informuje o zwrocie 1 zł do każdego wykorzystanego litrów paliwa. Nie jest to prawdą, ponieważ limit zwrotu do hektara upraw wynosi 100 zł. Jest to limit wyznaczony przez ARiMR.

Zdarzenie to wywołało błyskawiczną reakcję ze strony rolników, którzy zarzucają Agencji manipulacje faktami i apelują o sprostowanie. Uważają, że takie informacje mogą wprowadzać w błąd, szczególnie osoby spoza branży…

 

zwrot akcyzy

Źródło: FB ARIMR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności