Kompaktowy sekator elektryczny do 2000 zł. Jest w czym wybierać [Przegląd cen]

przegląd cen sekatorów elektrycznych

W sadach od lat przybywa sekatorów elektrycznych, w tym urządzeń kompaktowych. Do 2000 zł sadownicy mają już dość szeroki wybór urządzeń znanych producentów, które spełnią stawiane przed nimi oczekiwania. 

Należy pamiętać, że tańsze, kompaktowe elektryki nie są odpowiednimi narzędziami do codziennej wielogodzinnej pracy i dużych obciążeń. Jeśli jednak tniemy młode kwatery i pracujemy przez wiele tygodni po kilka godzin dziennie są idealnym rozwiązaniem. Przede wszystkim dla sadowników, którzy posiadają mniejsze areały sadów.

Zebraliśmy dla was w jednym miejscu dane siedmiu modeli znanych producentów, aby w możliwie najbardziej przejrzysty sposób pokazać podstawowe parametry, które umożliwią sprawne porównanie narzędzi. 

Razem z każdym modelem w zestawieniu otrzymamy walizkę, podstawowe narzędzia i co najmniej 2 baterie. Aby jeszcze bardziej ograniczyć wagę sekatora, producenci czasem dołączają również przewód, który z jednej strony wpinamy do narzędzia, a z drugiej do baterii, którą montujemy na pasku lub możemy nosić w kieszeni. 

BOSCH Pro Prunner

Producent zapewnia, że na jednej baterii jesteśmy w stanie wykonać 4500 cięć. Z kolei żywotność jednego noża to 500 000 cięć. Największą zaletą jest niewątpliwie cena narzędzia przy jednoczesnej bardzo dobrej rozpoznawalności marki. 

cena 1055 zł
średnica cięcia 25 mm
ilość baterii 2 szt.
pojemność baterii 3,0 Ah
napięcie baterii 12 V
waga z baterią 1 kg

 

Ausonia Work It 25

Do 2000 zł możemy zdecydować się na jeden z dwóch modeli włoskiego producenta. Od niedawna są one dystrybuowane i serwisowane przez dużą hurtownie ogrodniczą w zagłębiu grójeckim. 

cena 1230 zł
średnica cięcia 25 mm
ilość baterii 2 szt.
pojemność baterii 2,0 Ah
napięcie baterii 16,8 V
waga z baterią 900 g

 

Model Work It 30

cena 1750 zł
średnica cięcia 30 mm
ilość baterii 2 szt.
pojemność baterii 2,6 Ah
napięcie baterii 16,8 V
waga z baterią 960 g

 

Altuna AB 25

Hiszpańska Altuna ma za sobą lata doświadczeń w produkcji tradycyjnych sekatorów. Dlatego w tym narzędziu, pomimo atrakcyjnej ceny możemy oczekiwać użycia stali bardzo dobrej jakości.

cena 1440 zł
średnica cięcia 25 mm
ilość baterii 2 szt.
pojemność baterii 2,5 Ah
napięcie baterii 16,8 V
waga z baterią 875 g

Campagnola SPEEDY

Jak już sama nazwa wskazuje, sekator jest szybki. Producent zapewnia, że narzędzie jest w stanie wykonać aż 80 cięć na minutę. Również ta marka jest w Polsce ceniona, jeśli chodzi o cięcie drzew owocowych.

cena 1500 zł
średnica cięcia 25 mm
ilość baterii 2 szt.
pojemność baterii 2,0 Ah
napięcie baterii 14,4 V
waga z baterią 890 g

przegląd cen sekatorów Swansoft Pru-45

Znana doskonale polskim sadownikom chińska marka oferuje także sekator kompaktowy. Wyróżnia się on przede wszystkim największą średnicą cięcia w analizowanym segmencie cenowym. Ciężka bateria o dużej pojemności montowana jest na pasku operatora.

cena 1620 zł
średnica cięcia 45 mm
ilość baterii 2 szt.
pojemność baterii 4 Ah
napięcie baterii 25,2 V
waga z baterią 1 kg

ALPEN Wildhorn 32

Pomimo ceny na górnej granicy naszego zestawienia warto zwrócić uwagę na to narzędzie przede wszystkim ze względu na wyjątkowo trwałe ostrze marki FELCO oraz 3 baterie w zestawie, których do 2000 zł nie oferuje żaden inny producent.

cena 1999 zł
średnica cięcia 32 mm
ilość baterii 3 szt.
pojemność baterii 2,6 Ah
napięcie baterii 14,4 V
waga z baterią 960 g

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here