Superszybkie dostawy owoców i warzyw – czy to ma sens?

jabłka w sklepie

Na wszystko mamy coraz mniej czasu. Rynek odpowiada superszybkimi dostawami zakupów w największych miastach. Na czym to polega?

W niedawnej publikacji o trendach wśród niemieckich konsumentów (LINK) pisaliśmy miedzy innymi o rosnących dostawach świeżych produktów do domów. Segment dostaw rozpoczęły firmy zajmujące się dowożeniem gotowych posiłków z lokali gastronomicznych. Dziś coraz większy udział w tym biznesie mają zakupy spożywcze, w których rośnie udział świeżych owoców i warzyw. Tego typu dostawy rozwijają się w całej zachodniej Europie, w tym we Włoszech.

Kolejnym krokiem są superszybkie dostawy artykułów spożywczych. Oznacza to, że w dużych miastach klient może spodziewać się dostaw małych zakupów spożywczych w swoim domu po zaledwie 15 minutach. W ten segment inwestuje jedna z dużych włoskich sieci marketów, która za pośrednictwem firmy realizującej superszybkie dostawy daje klientom w Mediolanie możliwość zakupów szerokiej oferty (między innymi) owoców i warzyw. Obecnie oferta produktów jest powiększana i stale aktualizowana (przykład niżej).

Oczywiście aspekty ekonomiczne tego typu dostaw sprawiają, że są one rentowne jedynie w dużych aglomeracjach miejskich. Zaletą tego kanału sprzedaży jest fakt, że nie musimy sami od podstaw organizować dostaw. Jest to duże wyzwanie logistyczne. Pracownicy, rowery, skutery, system zamówień i wiele innych aspektów. Możemy za to rozpocząć współpracę z firmą, która już realizuje tego typu dostawy.

Na polskim rynku działa już wiele firm, które realizują dostawy miedzy producentami, a odbiorcami (np. restauracja <-> konsument). W związku tym nowe wcielenie „warzywniaka” może funkcjonować również poprzez szybkie dostawy małych zakupów spożywczych do klienta. Pozostaje pytanie, czy także w Polsce będziemy obserwowali rozwój tego typu usług?

sklep internetowy

źródło: italiafruit.net / deliveroo.it

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here