Mniejszą produkcję mrożonek w Polsce zastąpi egipski produkt?

mrożone truskawki

Sezon na truskawki rozpoczyna się w Egipcie w listopadzie i trwa do lutego. Największe ilości truskawek mrożonych sprzedaje się natomiast w okresie od stycznia do maja. Prognozy dla egipskich truskawek są dobre ze względu na to, że w innych krajach pogoda nie sprzyjała produkcji. 

Egipscy eksporterzy spodziewają się dobrego sezonu, jeśli chodzi o mrożone truskawki. Warunki klimatyczne w Egipcie dopisywały, w przeciwieństwie do innych krajów produkujących truskawki. Mowa głównie o dużych opadach deszczu i niezbyt pogodnej aurze, jaką mieliśmy na przykład w Polsce. 

Freshplaza.com cytuje słowa jednego z eksporterów: (…) egipskie truskawki są bardzo poszukiwane w tym sezonie, nawet w krajach, gdzie nigdy nie było popytu przez ostatnie 15 lat, tak długo, jak jestem w tej branży, na przykład w Europie Południowo-Wschodniej.

Warto zestawić te informacje z sytuacją, z jaką mieliśmy do czynienia w naszym kraju podczas zbiorów. Chociaż pogoda utrudniała ochronę, ceny truskawek nie satysfakcjonowały producentów. Tylko nieliczni pośrednicy decydowali się podnieść cenę w przypadku wysokiej jakości. Dopiero teraz pojawiają się informacje o niedoborach, na których mogą zyskać właśnie Egipcjanie. 

Źródło: freshplaza.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności