Sprzedaż malin na rynku w Broniszach – dotkliwe spadki i odbicie cen [Video]

maliny Glen

Sytuacja na rynku malin jest bardzo trudna. Wydarzenia z ostatnich dni miały swoje przełożenie także na hurtową sprzedaż i krótki, ale znaczący spadek cen malin.

Do minionego weekendu, hurtowe ceny malin deserowych satysfakcjonowały plantatorów. Sprzedaż również była dość płynna. Jeszcze w piątek najwyższej jakości owoce można było sprzedać po 20,00 zł/kg.

Sytuacja zmieniła się po sobotnich wydarzeniach na rynku owoców przemysłowych. Wówczas ceny skupu spadły do 4,50 zł/kg. Zatem w niedzielę i w poniedziałek setki plantatorów zdecydowało się na skierowanie malin na rynku hurtowe. Błyskawiczny wzrost podaży doprowadził do spadów cen nawet do 8,00 zł. Na lubelskiej Elizówce stawki były jeszcze niższe.

We wtorek sytuacja nieco się poprawiła i ceny wzrosły do 12,00 – 14,00 zł/kg. Więcej w materiale wideo.

2 KOMENTARZE

  1. Agroujnia załóż firmę zapłać koszty pokaz co potrafisz a nie drzesz ryja i udajesz kozaka a pojęcia o życiu i teraźniejszości zerroo. Dla mnie jesteś Pajac zwykła marioneta PO zobacz ile sklepy mają kosztów i później gadaj o cenach

  2. Biedrona co ty pierdxxxxx 😂😂😂😂 przecież twój towarzysz bierut pinokio obniżył podatki, prąd jest najtańszy w unii, benzyna od oligarchy bajtka prawie za darmo, a kraj rozwija się najlepiej w całej Europie 🤣🤣🤣🤣 przynajmniej w waszej chorej wyobraźni 😂😂😂😂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here