Ceny jabłek w grupach producenckich – 22 lutego 2022

ceny jabłek w grupach producenckich

W aktualnym tygodniu w cennikach jabłek na sortowanie mamy zarówno delikatne wzrosty jak i spadki cen. Niestety popyt nadal jest na bardzo niskim poziomie.

W porównaniu z ostatnimi zestawieniami wzrosły ceny zakupu Idareda. Wybrane grupy oferują za odmianę 0,70 zł/kg. Jakiś czas temu sadownicy informowali o problemach ze sprzedażą i niemal całkowitym brakiem zainteresowania. W tej samej cenie kupowany jest dziś także Gloster. Niestety, nie we wszystkich podmiotach kupowane są jabłka z zewnątrz.

Za podobne lub 10 groszy wyższe stawki sadownicy sprzedadzą dziś najpowszechniej uprawiane odmiany. Dominuje zakres od 0,70 do 0,80 zł/kg. Przez ostatnie dwa miesiące wyraźnie staniał Red Jonaprince. Odmiana osiągnęła już cenę 1,00 zł/kg. Obecnie cena zrównała się z Szampionem, Ligolem czy Jonagoredem.

Z zyskiem sprzedamy dziś na sortowniach i grupach producenckich wyłącznie Boskoopa (1,50 – 1,60 zł/kg) oraz paskowane sporty Gali (1,60 – 1,80 zł/kg). Chociaż w Polsce przechowujemy Galę wyjątkowo długo to już marcu jej zapasy nie będą znaczące w kontekście podawania ceny zakupu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here