Czy Brytyjczycy będą kupować na kartki?

gala must

Niedobór pracowników w rolnictwie i transporcie może skutkować pustymi półkami w Wielkiej Brytanii. Rolnicy będą ograniczać produkcję, wzrośnie import.

W momencie wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej pojawiało się bardzo wiele różnych opinii na temat przyszłości sektora rolniczego. Z jednej strony przewidywano, że Brexit będzie stymulował wzrost produkcji owoców i warzyw. Inni przewidywali, że sytuacja może nie zakończyć się tak pozytywnie, przynajmniej w krótkim okresie czasu.

Jak na razie największym problemem jest brak rąk do pracy. Rolnicy na Wyspach twierdzą, że zostali zmuszeni do wyrzucenia ogromnych ilości plonów, w tym borówek, malin, jabłek, sałaty, pomidorów czy kwiatów. W związku z katastrofalnym niedoborem pracowników sezonowych wielu producentów ograniczy produkcję w przyszłym roku. Nie będą w stanie ich zebrać.

Od jakiegoś czasu Wielka Brytania zmaga się z ogromnymi problemami w transporcie i logistyce. Dochodziło do takich sytuacji, że producenci mleka musieli je wylewać ponieważ z powodu braku kierowców nie było możliwości odbioru surowca. W ostatnich tygodniach brakowało również paliwa i wybranych towarów.

Klienci w Wielkiej Brytanii powinni przygotować się na więcej pustych półek w supermarketach i znaczny wzrost cen żywności. Kryzys dla jednych to dobra informacja dla drugich. Z punktu widzenia wielu krajów wzrośnie eksport żywności do Wielkiej Brytanii.

źródło: uk.news.yahoo.com

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here