Policja zatrzymała trzech braci, którzy kradli między innymi drzewka owocowe

drzewka

Od stycznia tego roku, trzej bracia kradli na terenie powiatu grójeckiego. Rodzinne trio ma na swoim koncie kilka włamań i kradzieży. Nieoczekiwanie w wytropieniu sprawców przestępstw pomogli pokrzywdzeni.

Tydzień temu policjanci z Mszczonowa zostali wezwani do wsi na terenie powiatu żyrardowskiego. Tam, na jednej z posesji pokrzywdzona zauważyła drzewka owocowe i przedmioty należące do niej, które zostały skradzione na początku 2023 roku. Kiedy na miejscu pojawili się funkcjonariusze okazało się, że znajduje się tam więcej przedmiotów pochodzących z kradzieży. Policjanci z Grójca wspólnie z funkcjonariuszami z Mszczonowa zatrzymali do sprawy trzech braci w wieku od 22 do 32 lat.

Jak ustali grójeccy kryminalni, mężczyźni stali za serią włamań i kradzieży do których dochodziło od stycznia do kwietnia 2023 roku, między innymi na terenie gminy Pniewy. Podczas przeszukań policjanci odzyskali część utraconych przedmiotów, takich jak znaki drogowe, brama czy drzewka owocowe. Sprawcy skradzione rzeczy sprzedawali w punktach złomu.

Trzej bracia usłyszeli na początek po 3 zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. W wyniku popełnionych przestępstw złodzieje wyrządzili szkody na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Za powyższe przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy, grójeccy kryminalni ustalili, że rodzina ma na swoim koncie wiele więcej przestępstw.

źródło: www.mazowiecka.policja.gov.pl, fot. poglądowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here