Satysfakcjonujące hurtowe ceny jabłek, czyli dobry początek września w handlu

Gala rynek

Początek września na rynkach hurtowych charakteryzuje się płynną sprzedażą jabłek. Ceny są wyraźnie wyższe od tych, które oferują odbiorcy w zagłębiach sadowniczych. Jak kształtują się ceny jabłek na rynkach hurtowych na dzień 07.09.2023?

Hurtowe ceny jabłek – wrzesień 2023

Tak jak w przypadku sprzedaży śliwek, również sprzedaż jabłek była na początku tego tygodnia wyjątkowo płynna. Sadownicy, z którymi rozmawialiśmy byli w stanie sprzedać pełne auto dostawcze wysokiej jakości Paulareda w godzinę. Sadownicy z humorem komentują, że trzeba dobrze zapamiętać daty, w których jabłek brakuje, a tak było 3 i 4 września.

Obecnie sprzedaż takiej ilości trwa dłużej, jednak ceny znacząco nie spadły. Można powiedzieć, że w ostatnich dniach „przyjęła się” cena na poziomie 45 – 50 zł za jabłka wysokiej jakości. Dotyczy ona tradycyjnie 15 kilogramów, a więc wynosi 3,00 – 3,33 zł/kg. Jabłka drobniejsze, czy niższej jakości sprzedawane są przeważnie po około 30 zł za skrzynkę (2,00 zł/kg).

Odmiany jabłek w sprzedaży

W sprzedaży dominuje Paulared i Delikates. Można również spotkać Galę i ostatnie partie Pirosa z chłodni. Sadownicy dostarczają również Lobo czy Boskoopa. Tradycyjnie, nie brakuje również przedwczesnych dostaw. Obecnie to miejsce zajmują pierwsze partie Ligola.

Ceny jabłek na sortowanie

Lokalni odbiorcy w zagłębiu grójeckim oferują nieco niższe ceny. W przypadku Lobo, Paulareda czy Delikatesa na sortowanie ceny wynoszą najczęściej:

  • 65 – 70 mm     0,80 – 1,00 zł/kg
  • 70 – 90 mm     1,80 – 1,90 zł/kg

Zatem średnia cena całej partii po sortowaniu będzie znacznie niższa niż kwoty, jakie można obecnie uzyskać za te same jabłka na rynkach hurtowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here