Truskawki – wysokie ceny i szybka sprzedaż Malwiny

Malwina

Jesteśmy obecnie między zbiorami średnio-późnych i późnych odmian. Obserwujemy na rynku niewielkie niedobory truskawek deserowych. Czy wysokie ceny Malwiny utrzymają się do końca sezonu? 

Maksymalne ceny jakie można dziś uzyskać za łubiankę truskawek odmiany Malwina wynoszą 18 – 20 zł (9,00 – 10,00 zł/kg). Pierwszy zbiór jak zawsze cechuje się najwyższą jakością. Ponadto truskawek wysokiej jakości na rynku chwilowo brakuje. Na targowisku gminnym w Nowym Przybojewie ceny są nieco niższe – maksymalnie 12 zł za łubiankę. Wielu kupujących przestało się zaopatrywać w owoce na rynku czerwińskim zagłębiu na korzyść ryku w Broniszach.

Przez ostatnie dni handel truskawkami deserowymi jest bardzo płynny. Kupujący z powodu wyższych cen kupują nieco mniej truskawek i próbują negocjować ceny. Co więcej nie są im na rękę wzrosty, ponieważ są zmuszeni podnieść ceny w detalu. Jak informują nas sprzedający na rynku w Broniszach, przyjazd z truskawkami wysokiej jakości stosunkowo szybko kończy się sprzedażą owoców.

Obecnie rozpoczynają się zbiory późnej odmiany Malwina, która w ostatnich latach znacząco zyskała na popularności. Aktualne ceny bez wątpienia satysfakcjonują plantatorów. Niemniej należy się spodziewać spadków cen w szczycie zbiorów wspomnianej odmiany.

Mniejsza podaż, to wyższe ceny. To główny powód wzrostów. Niemniej nie zapominajmy o jakości. Z punktu widzenia kupujących, to właśnie owoce najwyższej jakości są obecnie najchętniej kupowane, nawet kosztem mniejszego wolumenu. Z drugiej strony z powodu cen również truskawki niższej jakości znajdują nabywców. Nie bez znaczenia jest tu aktualna sytuacja pogodowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here