Ceny skupu wiśni spadły, argumentem spadek jakości

wiśnie

Dziś na wielu punktach skupu spadły ceny wiśni. Argumentem jest przede wszystkim spadek jakości. Na lżejszych ziemiach sezon ma się ku końcowi, co przyznają właściciele punktów skupu.

Ceny skupu wiśni przemysłowych dziś nieznacznie spadły. Korekta wynosi 0,10 zł na każdym kilogramie. W efekcie, na większości punktów skupu cena spadła z 2,40 do 2,30 zł/kg. Obniżki cen są argumentowane spadkiem jakości po obfitych, weekendowych opadach deszczu.

Obniżki mogą lada dzień zamienić się we wzrosty. Sadownicy pytani o tegoroczne plonowanie w zagłębiu grójeckim w większości są zdania, że jest ono nieco niższe od ubiegłorocznego. Wielu przedsiębiorców zajmujących się handlem surowcem jest zdania, że tegoroczny sezon w zagłębiu grójeckim jest już za półmetkiem.

Spadają także ceny wiśni na tłoczenie. Awizacje na zakładach na nadchodzące dostawy sprawiają, że na skupach cena wyniesie przeważnie 1,30 zł/kg. W tym wypadku argumentem również jest spadek jakości, a dokładnie wydajności spowodowany spadkiem zawartości cukru w owocach. Ponadto w przypadku wiśni na tłoczenie notujemy aktualnie szczyt zbiorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here